Greturi și absenta ciclului menstrual?

Sarcina

Postata de Utilizator11707676087 cu 2 luni in urma.

Bună seara, de 10 zile aproximativ, am stări de greață, nu suport mirosuri și a întârziat ciclul menstrual 10 zile,pot sa fiu însărcinată?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi semne timpurii ale sarcinii. Totusi, sunt necesare investigatii suplimentare pentru a confirma acest lucru. Puteti face un test de sarcina acasa sau puteti merge la un medic pentru un test de sange. In plus, puteti avea in vedere si alte cauze posibile pentru aceste simptome, cum ar fi schimbarile hormonale sau tulburari gastrointestinale. In orice caz, este recomandat sa consultati un medic.

Alegeti un medic potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886

Utilizator11707676087

acum 2 luni

Bună ziua am făcut Test de sarcina, apare 1 linie roșie și 1 linie roz, poate fi o sarcina?