Este sarcina de 3 saptamani daca HCG este 57.4?

Sarcina

Postata de Utilizator11707332231 cu 2 luni in urma.

Dacă valoarea testul HCG este 57.4 se încadrează în indicii pentru 3 săptămâni ?
Vă mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Valoarea HCG de 57.4 se incadreaza in indicele specific pentru 3 saptamani de sarcina. Valorile normale ale HCG pentru 3 saptamani variaza de la 5 la 50 mIU/ml.

Cu toate acestea, valorile pot varia foarte mult de la o femeie la alta. Este important sa mentionam ca un singur rezultat al testului de sange HCG nu ofera suficiente informatii despre sanatatea sarcinii - trebuie sa fie urmarite valorile HCG in timp.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/analize/hcg-total-hcg-beta_385
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/sarcina-pe-saptamani_20296

Va dorim o sarcina usoara!