cum scap de arsurile de stomac si senzatia de voma acida dimineata?

Refluxul gastroesofagian Esofag barret Indigestie Reflux laringo-faringian
+1
Vezi toate grupurile

Postata de mihai6755347 cu 6 ani in urma.

sufar de ucer acut,hernie hiatala prin alunecare si esofagita de reflux
ca tratament mi-a fost prescris doar controloc ... nu simt nicio ameliorare de 2 luni

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/boala-de-reflux-gastroesofagian_546

MembruMobileApp1519915076

acum 6 ani

Nu aveți cum sa scăpați de aciditate doar cu controloc. De obicei se prescrie un antiacid (epicogel) și un regim alimentar strict pe baza de alimente alcaline. Foarte util este și bicarbonatul de sodiu sub forma de pastile.