Somnul la copii?

Insomnie

Postata de Alina cu un an in urma.

Buna ziua! Am o fetita de 1 an si 7 luni si de cand s-a nascut nu a fost o noapte sa doarma. Cand era bebelus dadeam vina pe faptul ca o alaptam si de asta se trezea. Dar nici dupa ce am incheiat alaptarea nu doarme toata noaptea. E normal? Ziua doarme o ora jumatate-doua sau chiar trei, depinde cat de obosita este. Seara adoarme pe la 9 jumatate, se trezeste la 12, 1, 2..depinde si nu mai adoarme pana dimineata la 4-5. Viseaza, se intoarce pe o parte pe alta si se trezește plangand.Multumesc si ma scuzati de atata poveste!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/problemele-de-somn-ale-copiilor-si-adolescentilor_18850