IInsomnie?

Insomnie

Postata de Dana cu 2 ani in urma.

Sufăr de câțiva ani de insomnie. Am utilizat imovane o perioadă lunga de timp. Intre timp am redus doza de imovanne la jumatate, si am inițiat de 2 saptamani tratament cu triticco la sfatul medicului. Totusi desi iau dor 1/3de triticco inca sunt ametita, vertij, parca tremur. In cat timp isi instalează efectul triticco de la inițiere?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Insomnia-si-alte-tulburari-de-somn/11-mituri-si-adevaruri-despre-insomnie_13325

Anonim

acum 2 ani

Buna seara, am 19 ani si am insomnii. Am nopti la rand cand nu dorm, si cand dorm, dorm 3-4 ore. Ori nu reusesc sa adorm deloc, ori adorm pe la 3 si ma trezesc la 5:30-6 si de atunci nu mai pot adormi. La inceput am luat SomnControl, Optisomn, Melatonina 5mg, nici una din astea nu m-au ajutat absolut deloc. Am fost la medic si mi-a dat Gerodorm 10 zile, sa zic ca dormeam cam 6 ore maxim de la ele, si nici atunci nu adormeam nu stiu cat de repede. Au trecut 10 zile si mi-a dat Trittico. Iau cate 75-100mg in fiecare seara dar nu are absolut nici un efect. Treaba asta a inceput de la o noapte nedormita dar de atunci tot ma gandesc ca nu voi putea adormi.. Ce sa fac? Stiu ca trebuie sa nu ma mai gandesc dar e aproape imposibil!