Sarcina sau menstruație?

Contraceptie

Postata de Stoenescu Elena Roxana cu 3 luni in urma.

Buna seara daca am întrerupt pe data de 29 decembrie anticonceptionale este normal sa mi vina brusc niște chiaguri de sânge numai cand ma șterg ieri mi a venit câteva pete de sânge pe lenjerie și aI când am făcut dus au picat mici cheaguri de sânge din zona intima sau sa fie menstruație.

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Daca ai intrerupt utilizarea anticonceptionalelor, este posibil ca sangerarea pe care o experimentezi sa fie o sangerare de retragere, care apare atunci cand intrerupi administrarea pilulelor contraceptive. Aceasta poate fi asemanatoare cu menstruatia in privinta aspectului si duratei, dar poate fi mai usoara sau mai scurta.

Daca sangerarea este in cantitati mari, persistenta sau daca experimentezi alte simptome neobisnuite, este recomandat sa consulti medicul ginecolog pentru evaluare si sfaturi suplimentare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/ce-se-intampla-dupa-ce-oprim-anticonceptionalelei_18634

Stoenescu Elena Roxana

acum 3 luni

Bună ziua nu sunt doar mici cheaguri de sânge nu curge rau ca pe 28 dec am fost la ginecolog și mi am făcut toate investigațiile și sunt ok .dar mam trezit asa din senin cu o cheagurilor acestea de sânge. Va Mulțumesc ptr informații dar vroiam sa mau întreb mai am 3pastile de antibiotic pot sa le iau pana le termin.

Stoenescu Elena Roxana

acum 3 luni

Când ma șterg Eastwood ceva ca un mucus asa ce ar putea fi .dar nu I rosu rau este un maro.