Sângerare după escapelle?

Contraceptie

Postata de Utilizator11560799315 cu 4 ani in urma.

Am avut contact sexual protejat după 4 zile de la menstruație iar prezervativul s a rupt și a ejaculat puțin in mine. Am luat escapelle după o ora dar nu am avut efecte adverse. Însă azi, după 6 zile mi a apărut o sângerare vaginală. Cât poate sa tina aceasta sângerare? Exista vreun risc sa rămân gravida? Următoare menstruație poate întârzia? Ultima menstruație a fost pe 2 Iunie și tine 5 zile. Mie îmi întârzie ciclul între 5 zile și o săptămâna de obicei.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.

Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091