postinor2

Contraceptie

Postata de kittytzi cu 14 ani in urma.

am o promblema am avut contact sexual in data de 6/12 am folosit prezervativ dar acesta sa spart eu in data de 9/12 am luat postinor2 am 17 ani..dupa doua zice am avut sangerari ca la ciclu a tinut 2 zile ....si inca nu mia venit ciclul untima data am avut din data de 1-4/5 decembrie...si inka nu mia venit azi e deja 12 am facut un test de sarcina dupa 2 saptamani ce am luat postinor si mia iesit negativ dar sunt speriata...de cateva zile am ceva scurgeri dar foarte foarte putin ceva alb asta nu e o noutate imi apare de obicei inainte de cickul ce parere aveti va rog sami rasp cat mai repede va multumesc frumos

Raspunsuri (3)

ionica

acum 14 ani

Daca ai urmat instructiunile de la postinor2 nu ai de ce sa-ti faci griji. Este posibil sa ai o dereglare hormonala si de aceea iti intarzie menstruatia.

raya

acum 10 ani

Am am luat prima pastila la 60 de ore si 2 pastila la interval de 8-9 ore isi are efectul ...voi fii recunascatoare la raspuns

raya

acum 10 ani

Am am luat prima pastila la 60 de ore si 2 pastila la interval de 8-9 ore isi are efectul ...voi fii recunascatoare la raspuns