desorelle

Contraceptie

Postata de carmen580 cu 14 ani in urma.

buna ziua.am si eu o nedumerire.de vreo 4 ani iau anticonceptionale Desorelle, am mai facut pauza cate trei luni dar acum, de un an de zile nu am mai facut pauza aceea.impreuna cu sotul meu am hotarat sa fecm un bebe prin vara. ar trebui sa nu mai iau pastile de pe acum? va rog, daca a mai luat cineva Desorelle si e acum insarcinata sau are beeb, sa ma ajute si pe mine. multumesc mult.

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

In mod normal este recomandat ca inainte cu cateva luni de a ramane insarcinata sa intrerupi anticonceptionale iar in aceasta perioada sa folosesti alta metoda de protectie(recomandat prezervativul). Sunt persoane care raman imediat insarcinate fara acea pauza.

nicoleta

acum 14 ani

am luat anticonceptionale logest, iar luna aceasta mi-a venit ciclu doar 1 zi, desi am avut dureri ingrozitoare. se poate sa fiu insarcinata?

elena

acum 10 ani

da eu am facut un bebe dupa 6 ani de desorele ,nu l-ea intrerupt nici o zi decat pauza lor la fiecare tableta,cand ne-am hotarat sa facem un bebe am facut pauza 4 luni iar a 5 luna am si ramas insarcinata asa ca la mine a mers tinand cont ca am inceput sa iau desorele la 2 zile dupa primu chiuretaj.