Dereglare hormonala?

Contraceptie

Postata de Utilizator11561049997 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am 19 ani și am o problema. Pe data de 20 mai am început sa iau anticoncepționalele Midiana prescrise de ginecolog iar in a 9 a zi le am oprit deoarece in fiecare noapte după ce luam pastila seara aveam stări de voma și chiar vomitam . Pe 31 mai mi a venit practic ciclul iar și m a ținut undeva la 5 zile iar in timpul asta am avut un act sexual neprotejat dar aveam sângerări și sunt sigura ca nu s a întâmplat absolut nimic, adică sa ejaculeze sau ceva. Acum o sapt au început sa ma doară sfârcurile și sa se umfle și urinez des, am greață dar gen doar când sunt stresată ca ma gandesc la asta și mai am și un examen. Vreau sa știu dacă e posibila o sarcina pentru ca sunt foarte speriata, nu știu dacă as putea face fata la așa ceva in momentul de fata. Adică am citit și pe net și am văzut ca practic când le am intrerupt mi am dat organismul peste cap și pot sa am dereglare hormonală .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control dermatologic.