Cînd se ia anticonceptionallele karissa?

Contraceptie

Postata de Utilizator11588762797 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Nu am mai folosit pînă acum anticonceptionale si am uitat cum mi sa zis sa le iau. E vorba de anticonceptionalele karissa. Multumesc .

Raspunsuri (1)

Alexandra.13

acum 3 ani

Buna! Si mie tot anticoncepționalele karissa mi-au fost prescrise si mi s-a spus sa incep sa le administrez din prima zi a menstruației timp de 21 de zile dupa care sa iau o pauza timp de 7 zile si sa reîncep administrarea lor.(chiar daca la sfârșitul celor 7 zile menstruatia nu s-a terminat).
DAR totusi recomandat ar fi sa vorbesti din nou cu medicul ginecolog. Nu cred ca l-ar deranja daca ia-ti cere din nou sfatul...