buna

Contraceptie

Postata de natacha cu 14 ani in urma.

buna vreau sami spuna cineva vreau sa incep a luat contraceptivele yasmin,imi spune cineva cum sa le iau?am inteles ca nu faci intrerupere intre 1 si a 2 luna e corect?astept vreun raspuns

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Citeste prospectul si te vei lamuri cum sa iei anticonceptionalele
//sfatulmedicului.ro/medicamente/yasmin_14674

Sheila

acum 14 ani

Anticonceptionalele au fost recomandate de medic?
Nu cred daca acesta le recomanda ti-ar fi explicat si cum trebuie administrare. Chair daca multe ,ergeti pe ideea'de ce sa merg, oricum nu-mi face nimic doar me vede si imi recomanda', e f important si doar sa te vada.Ac sunt date in functie de varsta, greutate, culoarea pielii.

Uite cateva recomandari
Prima pastila o vei incepe in prima zi a menstruatiei, vei lua pastilele 21 de zile apoi vei face o pauza de 7 zile, in a opta zi vei incepe o noua folie.
In aceasta perioada de 7 zile ar trebui sa-ti vina menstruatia.Chiar daca menstruatia apare in a 6-a sau a 7-a zi de pauza tu vei incepe noua folie conform unstructiunilor.Sper ca ti-am fost de ajutor
daca mai ai nelamuriri...astept

nykolet

acum 14 ani

foarte bine indicat

buta marilena

acum 14 ani

da