Bună seara Ce pot lua dacă rigevidon nu se mai găsește? ?

Contraceptie

Postata de Pana Cati iuliana cu 2 luni in urma.

Nu am probleme de sanatate

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Puteti sa inlocuiti Rigevidon cu o alternativa precum Logest, Mercilon sau Milligest. Acestea au acelasi tip de progesteron si un tip similar de estrogen.

Totusi, este recomandat sa discuti cu medicul tau inainte de a face aceasta schimbare.

Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186