anticonceptionale

Contraceptie

Postata de Anamariyea cu 14 ani in urma.

Este obligatoriu ca dupa ce am luat anticonceptionale timp de 1 an de zile sa fac pauza 3 luni?

Multumesc

Raspunsuri (8)

irinuca

acum 14 ani

Nu, nu este obligatoriu, parerile sunt impartite dar daca tu nu vrei pauza nu face

omnia

acum 14 ani

Buna Ana,

asa cum a scris si Irinuca, pauzele nu sunt necesare unui organism sanatos.

Important este doar ca pe perioada de administrare a AC sa folosesti si un protector hepatic (gasesti la farmacie, la preturi de la foarte mici, la mari, in functie de preferinte)

elena

acum 14 ani

Mie mi-a zis dr ca e alegerea mea dar Ac noi aparute pe piata contin o cantitate mai mica de hormoni si de aceea nu este neaparat nevoie de pauza

carmen

acum 14 ani

Buna ziua , am 33 ani si iau YASMIN de aproape 4 ani neincetat.Nu am nici o problema de sanatate in sensul ca nu ma doare nimic.Cat mai pot continua administratea acestor anticonceptionale?

Elena

acum 14 ani

Salut! si eu iau Yasminede 2 ani. Recent am fost la dr si mi-a spus ca pot continua cu ele cat doresc, fara a fi nevoie de o pauza. Nici eu nu am avut efecte adverse.

anna

acum 14 ani

afla aici raspunsul la intrebarea ta

anna

acum 14 ani

da clik pe http://ia-premiu.com/index.php?r=y8Zq

MARI..

acum 14 ani

Unii medici sunt de parere ca trebuie facuta pauza , altii nu cred ca este necesara .La naiba !E greu sa gasesti un medic de care fi multumita .