A intalnit cineva candida(++++)?

Candidoza gastro-intestinala

Postata de Utilizator21557899640 cu 4 ani in urma.

Analiza la Synevo:cultura si identificare fungi din materii fecale
Rezultat:pe mediul Sabouraud s-au dezvoltat colonii de Candida famata(++++)
Antifungigrama
nystatine
amphtericina b
flucytosine
Ketoconazole
clotrimazole
miconazole
itraconazole
voriconazole
fluconazole

Nu raspunde la tratamentul incercat de 3 ori cu itraconazole si fluconazole(altceva nu prea se gaseste in farmacii.
Ma simt ingrozitor de rau,rog ajutor!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/tratament-candidoza-vaginala_10828

Utilizator11699050439

acum o saptamana

Buna cum ati rezolvat problema si ce tratament ati urmat