Tumora renală maligna?

Cancer

Postata de MembruMobileApp1516202344 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Pe 11 Ianuarie tatăl meu a fost diagnosticat cu tumora renal maligna stânga. A fost operat de dl prof Sinescu la spitalul Fundeni. In urma rezultatului histopatologic a iesit CARCINOM RENAL CU CELULE CLARE Fuhrman 2/ grad nuclear 2, WHO/ISUP 2016, Pt3a, pN0. La 1 luna dupa intervenție a început sa aibe dureri in zona toracală, descoperind ca are o tumora si acolo. I-a fost extirpată tumora împreuna cu vertebra si in urma rezultatului histopatologic a iesit METASTAZĂ VERTEBRALĂ DE CARCINOM RENAL CU CELULE CLARE ( Tumora Gravitz). Medicul oncolog spune ca nu trebuie sa facă nici chimioterapie, nici radioterapie. Peste o luna sa meargă cu analizele la sânge si EKG si ii va da un tratament. Imi poate spune cineva dacă este normal asa? Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

aurora

acum 5 ani

Nu e normal, în sensul că... nu cred că are ce să-i mai facă. Dr. a fost un finuț că nu a zis direct adevărul... E cam grav, dar nu cred că răspunsul tău se află pe acest site. Vorbește cu dr între 4 ochi, pe cinstite și vezi ce spune...