Se poate depista cancerul prin ecografie?

Cancer

Postata de Stefan cu un an in urma.

Buna ziua,
De 2-3 ani am probleme cu stomacul în urma infectări cu bacteria helicobacter, de atunci am avut mai multe probleme cu stomacul cum ar fi gastrita, colon iritat... Am rămas cu o sensibilitate la stomac, dar am avut și perioade (6-7 luni) in care nu mai aveam nimic și puteam manca orice, dar cam in fiecare primavara vad că această durere revine.
Acum am iarăși niste dureri de stomac și urmez un tratament, cum mereu când am aceste dureri îmi scade și moralul și îmi trec gânduri mai ciudate prin cap as vrea sa mă eliberez de unul și să vă întreb dacă în urma unei ecografi abdominale și poate depista cancerul de colon sau stomac?
Mă stresează foarte mult acest gând.

Raspunsuri (1)

Utilizator11575015079

acum 10 luni

Buna cam asa sunt si eu ca tine ,am facut analize la scaun a iesti o minima valoare crescuta (cum ar fi valoarea e 50 de unități di eu am 55)am facut si CT abdomial si nu m-ia gasit nimica ,dar eu cu gindul is departe 😪😪