Mielom multiplu

Cancer Mielom multiplu Leziunile osteolitice ale mielomului multiplu Aplazia pura a celulelor rosii
+1
Vezi toate grupurile

Postata de nicolescufloarea cu 13 ani in urma.

Sunt diagnosticata cu mielom multiplu, la iesirea din spital am primit Scrisoare medicala, am mers la medicul de familie care nu mi-a scris reteta si m-a trimis sa-mi cumpar medicamentele de la farmacie spunand ca nu sunt scumpe si le pot cumpara. Este aceasta o atitudine corecta?

Raspunsuri (3)

floryny

acum 13 ani

Ce medicamente iei pentru acest diagnostic? Nu mi se pare o atitudine corecta din partea medicului de familie.

nicolescufloarea

acum 13 ani

Mi s-a recomandat acid folic, vitamina b6 , milurit si Sindromat
in spital am facut tratament cu Alkeran, Dexa,Omeran, Ampiplus, milurit, Ac folic, Aredia , glucoza 5%. Pe 3 iunie merg din nou la spital pentru o noua cura

Ciprian Popa

acum 11 ani

c***a 9 fiole (50 mg/fiola) de ALKERAN (MELPHALAN) produs in Germania pentru tratamente citostatice si pregatire auto-transplant medular in cazurile de mielom, limfom etc.
Produsele sunt sigilate, ac***a chitanta originala din Germania. Pretul este per fiola (200 EURO) si este usor negociabil.

Email: [email protected]
Tel: 0744664774