cancer la stomac in metastaza

Cancer Cancerul gastric Cancer la stomac

Postata de dana93133635 cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare:ce nu are voie sa manance un om care a fost diagnosticat cu cancer la stomac fiind si operat de ulcer inainte si se afla in metastaza?As vrea sa stiu si cateva tipuri de ceaiuri care i-ar putea alina durerile insuportabile.Va multumesc mult!Astept raspunsurile voastre!

Raspunsuri (8)

dana93133635

acum 14 ani

am si eu o intrebare:ce nu are voie sa manance un om care a fost diagnosticat cu cancer la stomac fiind si operat de ulcer inainte si se afla in metastaza?As vrea sa stiu si cateva tipuri de ceaiuri care i-ar putea alina durerile insuportabile.Va multumesc mult!Astept raspunsurile voastre!

popescudaniel

acum 13 ani

Cancerul nu inseamna moarte:http://b17ro.info/ medicament impotriva cancerului!!!

Florin

acum 11 ani

Am si eu cateva nelamuriri in legatura cu mama mea in vasta de 52 de ani - la RMN ia gasit Gr 4 - cu cancer la stomac - apoi la operatie i s-a taiat din stomac o parte mai mare dar ia gasit si 3 chisturi pe ficat - ea se simte bine chiar si dupa operatie - de mancat mananca fara probleme - dar urmeaza sa o duc la citostatice de care imi este frica.

andreea

acum 11 ani

Daca o sa urmeze citostatice este foarte bine. Inseamna ca sistemul ei imunitar este bun, daca s-a ajuns la citostatice. uite, de exemplu, unchiul meu a fost operat, s-a recuperat foarte bine dupa operatie, a inceput sa manance, facea si plimbari singur, insa este foarte parsiva boala...ac***a mestaza in restul corpului, nu s-a mai putut face nimic, nici macar citostatice.
ii doresc multa sanatate mamei tale si tie pentru a o ajuta sa treaca peste si nu uitati ca cel mai important sprijin este cel familial, nu ii lasa-ti in depresie pe bolnavi.
Multa sananate la toti.

Cristina

acum 10 ani

Ma bukur mult pt oamenii care se simt bn dupa operatiile de cancer si care rezista la citostatice,mama mea a fost diagnosticata cu cancer la stomac cu metastaze la ficat,ovare si plaman...a rezistat o perioada ,a fozt operata dar s a imprastiat in tot organismul...anul trecut in octimbrie aa decedat!sunt de parere k o data ce ai fakut cancer esti automat condamnat la moarte!iubiti va aproapele in special parintii k nu stim cand nu vor mai fi!Cristina

vally

acum 10 ani

Asa este Cristina ai perfecta dreptate:( din pacate si bunicul meu trece prin aceeasi situatie....nici nu vreau sa ma gandesc la ce o sa se intample:(..Il iubesc fff mult...

Alex

acum 10 ani

Pentru astfel de probleme folositi produsele din Aloe Vera Barbadensis Miller de la compania Forever Living Products,sigur va veti trata.

nicoleta

acum 9 ani

Bunica mea a fost diagnosticată cu cancer de stomac și a fost operata anul ăsta în martie și iau tăiat o parte din ficat și iau scos și fierea se simte bn zice mănâncă de toate nu vrea sa tina mult regim a făcut citostatice pe baza de pastile dar acum nu mai face medicii spun ca are metastaza în ficat gradul 4 ăsta ce înseamnă ca nu mai are mult de trăit is distrusa.....Nea