cancer de stomac-operat

Cancer Cancerul gastric Cancer la stomac

Postata de yaherra cu 13 ani in urma.

UNDE AS PUTEA GASI CEL MAI BUN MEDIC IN BOLILE DE STOMAC? VA ROG AJUTATI-MA,FAC TOT POSIBILUL SA-MI AJUT TATAL BOLNAV

Raspunsuri (12)

mary

acum 13 ani

la cluj

yaherra

acum 13 ani

VA MULTUMESC DIN SUFLET PTR SFAT,DUMNEZEU SA VA AJUTE IN TOT CEEA CA VA DORITI, MULTA SANATATE DIN TOATA INIMA VA DORESC. MAINE DIMINEATA MERGEM DINNOU PTR INTERNARE SI PTR O ALTA LINIE DE CITOSTATICE,DAR SINCER NU MAI AM INCREDERE IN MEDICII DE LA NOI DIN BAIA MARE(am lucrat si eu la neurochirurgie iar acum lucreaza sora mea ca asistenta,dar cu toate astea nimic nu am rezolvat,chear si ptr recoltarea de analize,il tine pe bietul meu tata pina in ultimul moment,si nemencat,si slabit ca abia mai rezista)EU ZIC CA NU AU SUFLET SI NICI MESERIA IN "DEGETE" SI CU TOATE CA E PENSIONAR,TREB SA PLATEASCA ABSOLUT TOTUL. ORICUM DUPA ACESTE CITOSTATICE,O SA MERGEM LA CLUJ. INCA O DATA VA MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL SI AM SA MA ROG PTR BINELE DUMNEAVOASTRA. SA AUZIM DE BINE.

mary

acum 13 ani

dr bumbu

lucy1947

acum 13 ani

la cluj cred si eu.tatal meu e diagnosticat : adenocarcinom gastric inoperabil in curs de chimioterapie. Tot cancer la stomac si face chimio terapir din lune sept 2009 la cluj la institutul oencologic.Acum se simte mai bine cu toate ca analizele de sange nu sunt inca bune dar acest cuvant ''inoperabil'' ma ingrijoreaza.... ce scria pe rezultatul tatalui tau? ce tratament a facut si unde? daca mai stii ceva, te rog scriemi! Iti multumesc ioana

yaherra

acum 13 ani

buna dimineata, imi pare rau ptr tatal tau,stiu prin ce trece si alaturi de el si familia,nimeni nu ar trebui sa sufere atit de mult. diagnosticul tatalui meu este: ADK Gastric G1 de tip intestinal antral al bontului gastric.dupa operatia de acum 3 ani a facut citostatice de linia a 2 a. maine va mai face o alta linie de citostatice,inca nu stiu mai mult,dar am sa te tin la curent daca va fi mai bine sau nu,dar oricum vom merge la Cluj cit de repede vom putea(depinde cum va fi recuperarea dupa citostaticile de maine. Va doresc multa multa sanatate si putere sa treceti cu bine peste tot necazul.Toate cele bune,pe curind.

geo

acum 13 ani

Tot din cluj am luat si eu de la cineva o combinatie de medicamente naturiste: mastic gum, broccoli sprouts si colostrum, aveam probleme urate cu stomacul, am fost si suspect de cancer, ma chinuiau arsurile, refluxul, durerile, scaunele cu sange.....

yaherra

acum 13 ani

buna seara. imi pare rau,stiu ce inseamna sa suferi. tatal meu a avut deja doua interventii, si acum face a doua serie de citostatice, dar cu aproape doua saptamani in urma, am comandat Sucul Noni si un pic e mai bine, are un pic de pofta de mancare si unele mancaruri nu-i mai fac rau. Ceva mai bine este,si speram sa fie din ce in ce mai bine dupa cura asta cu sucul noni. Sa dea Dumnezeu sa nu aveti probleme dinnou, si sa va refaceti.

d

acum 13 ani

ccei mai buni medici in tratarea bolilor de stomac sunt la spitalul fundeni bucuresti

carolinna

acum 13 ani

Cei ce spunem ¨Cluj¨,nu o spunem pt ca suntem din Cluj(sper asta!)
Spunem CLUJ pt ca aici sunt echipe bune de medici,medici cu recomandari excelente,atat nationale cat si internationale. Tatal meu are cancer. Aveam posibilitatea sa il duc in Bucuresti,Iasi sau ma rog,ma intelegi. Am optat pt Cluj interesandu-ma despre medicii de aici.

Tot respectul pt straduinta,implicarea si profesionalismul lor!

Daniela

acum 9 ani

Buna ziua,
Doresc prin accst mess sa ajut per care au nevoie de un medic specialist si de un inger in accelasi timp
dl. dr. AVRAM PETRE spit Floreasca

Mia

acum 9 ani

Buna seara,
Prin acest mesaj vreau sa-i multumesc Domnului Doctor Hica Stefan ,de la
ioc Cluj,care mi-a dat o sansa la viata!IOC Cluj este dotat cu aparatura ultramoderna,personal bine pregatit si care stiu sa trateze fiecare bolnav cu respect indiferent de culoarei fetei!
Va multumesc!

Raluca

acum 8 ani

Cineva ma poate ajuta bunica mea este diagnosticata cu cancer la baia mare are o tumoare ei zic ca se poate opera scoasa splina de acum in 4 saptamni cineva imi recomanda pe cineva de la cluj un doctor care a tratat si a operat asa cv?Nu stiu cat de buni sunt la baia mare asi vrea sa o ducem la cluj .cum sa procedez?