Boala sau afecțiune mintala?

Boli inima

Postata de Virgil M cu un an in urma.

Buna, de vreo 6 luni am simțit niște bătăi neregulate ale inimii, uneori prea tare si alteori prea incet, după o perioada s au agravat de câte ori ma puneam in pat sa dorm aveam atacuri de panica si tresaream, simteam o frica mare in mine, si pe timp de zi îmi era frica sa fac orice, simteam o teama in inima ori de câte ori încercam sa fac ceva. Pe urma când ma puneam sa dorm auzeam un zgomot puternic in cap, ca o explozie si rămâneam fără aer pentru o clipa, după îmi reveneam complet. Acum toate au trecut, mai am putine amețeli si mici atacuri de panica, dar problema e ca inima îmi bate foarte slab, nu simt sa bata aproape deloc, deși mi am măsurat tensiunea si pulsul si toate par normale. Mi e frica de infarct la inima sincer, sunt foarte speriat in fiecare zi, mai ales când urmează sa ma pun in pat.
Nu stiam in ce grup sa intreb de aceea am ales boli inima.
Tin sa Menționez ca mi am făcut de 3 ori analize la sânge si nu a apărut nimic, dar nu prea am inceredere in doctorii de aici din Germania.
Voi ce credeți e pe baza mintala sau chiar e o boala a inimii?
Va multumesc !

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193