Apariția unor formațiuni pe testiculul drept ?

Boli genitale masculine

Postata de AlexCV cu 2 luni in urma.

Bună ziua, astăzi m-a luat o durere infernală de testicul cu febră, grețuri, vărsături și stare generala de rău, astă-seară când făceam un duș, am observat 2 formațiuni cat un bob de mazăre care sunt foarte dureroase la atingere...ce as putea sa fac???

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Dupa descrierea simptomelor pe care le-ati mentionat, este esential sa consultati un medic cat mai repede posibil. Formatiunile de pe testicul, impreuna cu durerea severa, febra, greturile si starea generala de rau, ar putea indica o infectie, un traumatism sau chiar o tumora.

Aceste simptome nu trebuie ignorate.

Pana cand ajungeti la medic, incercati sa stati in repaos si sa aplicati pachete cu gheata pe zona afectata pentru a ameliora durerea.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articoel de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/boli-ale-aparatului-genital-masculin-generalitati_612
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/spermatocelul-chistul-epididimal_600