De ce am dureri la toaletă când fac pipi?

Boli genitale feminine

Postata de Luna cu 2 luni in urma.

Bună ziua de 2 zile am niște dureri groaznice când fac pipi la ultimile picături la final am impresia ca i să cada ovarele iar de multe ori sângerez și cad și chiaguri de sânge . Menționez ca am sterilet și cu toate astea nu am fc de ceva timp sex . Mulțumesc .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti sugereaza posibilitatea unei infectii urinare, precum cistitele sau pielonefritele, care sunt frecvente la sexul feminin. Durerile resimtite la urinare si prezenta sangelui in urina sunt simptome tipice. De asemenea, ar putea fi vorba si despre o iritatie sau o infectie a vaginului sau a colului uterin. Exista si posibilitatea unei hemoragii interne provocata de sterilet.

Va recomandam mergeti la medic in special daca durerea persista, sangerarile nu se opresc sau apar alte simptome noi. Este posibil sa fie necesar sa va scoateti steriletul sau sa urmati un tratament.

Consultati de urgenta un medic in caz de febra, frisoane, dureri abdominale severe, greata sau varsaturi.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/principalele-simptome-ale-afectiunilor-urinare-feminine_16570
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/cistita-cauze-simptome-tratament-si-preventie_18789
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/nefrita-sau-pielonefrita_4791