Cum scad bromazepamul si Dulsevia?

Anxietate

Postata de Ibanescu Albert George cu 5 luni in urma.

Bună ziua, am luat bromazepam timp de 2 luni de 3ori pe zi câte jumătate de pastila dr a spus sa le scad și sa le răresc va rog o schema sa nu greșesc.
După trebuie sa scad Dulsevia de 30mg este capsulă luam câte 1 capsulă de 2 ori pe zi ,nu este Dulsevia de 15 mg cum procedez o schemă va rog la ambele. Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este important sa retineti ca doar medicul dumneavoastra poate stabili o schema de scadere a dozelor pentru medicamentele pe care le luati. Recomandat este sa luati legatura cu medicul dumneavoastra pentru a discuta despre planul de reducere a dozelor la bromazepam si Dulsevia.

Medicul va tine cont de starea dumneavoastra de sanatate si de doza actuala pe care o luati, astfel incat sa se asigure ca scaderea este graduala si in siguranta. Nu incercati sa scadeti dozele fara recomandarea medicului, deoarece acest lucru poate provoca efecte secundare sau poate influenta eficacitatea tratamentului!

Va recomandam sa va programati la un medic psihiatru pentru recomandari adecvate: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articol recomandat
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/simptomele-si-tratamentul-tulburarilor-de-anxietate_16485