Mâini amorțite?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Cristina Covaci cu un an in urma.

Buna seara! Am o problema care nu o mai suport azi noapte nu am putut dormi deoarece mana stânga a fost amortita și grea iar astăzi am mana dreapta amortita și grea.Am fost la spital acum 2 săptămâni mi-a făcut EKG de 4 ori și au spus ca nu am nimic apoi mi-au făcut analize de sânge și au spus ca nu am nimic.Începe cu o durere subrat și apoi îmi amorțește mana pana în degete nu am putere în mana nici sa țin o cana de apa.Ceea ce simt este ca nu îmi circula sângele cum trebuie.Imi este foarte teama sa nu .Pot sa va spun ca de 5 zile ma confrunt cu o răceală groaznica cu dure în piept cu tuse și câteodată când tușesc simt o durere și o amorțeală în ceafa pe durata tușei și tot odată o senzație de îmi curge sânge din nas.Va rog din suflet sa ma sfătuiți ce sa fac la spital nu îmi vine sa ma duc ca ma tine cu orele în sala de așteptare repet același lucru tuturor asistentelor și apoi îmi spun ca nu am nimic.Simtomele mele știu ca nu sunt normale

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/iti-amortesc-mainilei-ce-afectiuni-ar-putea-fi-de-vinai_18205