Atac de panica sau altceva?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Raducan George cu un an in urma.

De o luna am stari ca un atac de panica(pana acum 2-3 saptamani le aveam zilnic de 2-3 ori pe zi) iar destul de recent a inceput o durere foarte usoara dar constanta la mana stanga (la zona tricepsului si putin mai sus) plus din cand in cand mai amorteste degetul mic tot la mana stanga. Tin sa mentionez ca aceste simptome au inceput dupa seara de revelion cand am consumat mai mult alcol decat de obicei. Am fost la un control EKG si mi sa spus ca nu am nimic la inima. Tin sa mai mentionez ca imi petrec marea majoritate a timpului pe calculator nemancand nimic si nedormind suficient.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/atac-de-panica-sau-atac-de-cordi-cum-se-face-corect-diferenta_15796