Cat de grav e?

Varice

Postata de Utilizator11562961657 cu 4 ani in urma.

Am o varice destul de mare pe piciorul stâng. Nu prea am avut probleme cu ea. De recent m-am lovit cu un lemn exact in locul cu varice. Am simtit o durere sp***a in zona unde m-am lovit. Ceea ce mi sa parut normal dupa lovitura pe care am primit. Dupa 3 zile durerea sa agravat. Am inceput sa am dureri la miscare. Am inceput sa șchiopăi durerea sa mutat mai sus de genunchi. Daca stau cu piciorul întins nu simt nici o durere, daca ating cu mana ma doare si zona lovita a devenit tare ca piatra. Daca stau jos si vreau sa ma ridic sa plec de abia ma pot misca de durere.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/boala-varicoasa-varicele-hidrostatice_968

Stefarimed

acum 4 ani

V-ar trebui o ecografie Doppler venos pe acel picior. Doar asa se poate evalua daca este afectata circulatia venoasa. La clinica noastra vine un chirurg vascular care face aceste investigatii, dr. Madalina Gavanescu. Programarile se fac telefonic.