Vaccin antirabic neadministrat la timp

Vaccinuri si vaccinari

Postata de Danymb19 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Relativ recent am fost muscat de o maimuta in Africa.Am reusit sa fac primele trei, din cele cinci doze ale vaccinului la timp.Insa cea de a patra am intarziat-o cu 7 zile.Mai are efect vaccinul facut in conditiile de fata? Si care ste riscul de Rabie in conditiile date?Astept raspuns.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Danymb19

acum 9 ani

Rectific.Zona in care am fost muscat se afla in Asia.Astept raspuns.Multumesc.