Circumcizie

Tulburari sexuale

Postata de MihaiB cu 7 luni in urma.

Buna ziua,am 21 de ani si acum o saptamana am fost operat de circumcizie.Inca sunt in tinpul recuperării, este normal sa am erectie doar dimineata ?Penisul este spre vindecare si zona este încă este sensibila și abia ating acel loc?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua!

Dupa o circumcizie, este normal ca penisul sa fie sensibil si zona respective sa fie dureroasa sau sensibila la atingere. Aceste simptome pot dura cateva saptamani pana la vindecare completa. Erectiile dimineata pot fi normale si pot continua sa se intample in timpul perioadei de vindecare. Cu toate acestea, daca aveti orice preocupari sau neclaritati cu privire la recuperare sau daca observati orice semne de infectie, este intotdeauna recomandat sa va contactati medicul care a efectuat operatia pentru a obtine sfaturi specifice si ingrijiri adecvate.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Mituri-Medicale/circumcizia-mit-si-realitate_8190