Menstruația întârziată, de ce?

Tulburari menstruale

Postata de Larisa cu o luna in urma.

Nu am mai avut un contact sexual de 3 luni . Lungime precedente am avut menstruație iar acum nu . Am făcut un test de sarcina negativ . Am urinari mai dese decât de obicei și unsturimi la urinare , dureri de spate . Ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Daca ati exclus posibilitatea unei sarcini cu ajutorul unui test, ar putea fi cazul sa va ganditi la alte potentiale cauze ale intarzierii menstruatiei. Printre acestea se numara stresul, schimbarile de greutate, functia tiroidiana anormala, sindromul ovarului polichistic sau chiar menopauza precoce. Simptomele pe care le-ati mentionat, cum ar fi urinarile frecvente, dureri la urinare si dureri de spate, ar putea sugera o infectie a tractului urinar.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectiile-de-tract-urinar-la-femei-cistita-acuta-cronica-interstitiala-_589
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/7-metode-de-a-preveni-infectiile-de-tract-urinar_7571

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.