Buna ziua Daca am avut ciclu de 2 ori pe lună la diferența de 10 zile pot fi însărcinată??

Tulburari menstruale

Postata de Obsitos Tunde cu 5 luni in urma.

Buna ziua daca am avut menstruație de 2 ori într-o lună la 10 zile intre ele pot fi insarcinata?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Exista posibilitatea ca ciclurile menstruale regulate sa sufere variatii sub influenta diferitilor factori, cum ar fi stresul, schimbarile hormonale sau anumite conditii medicale.

In cazul in care aveti nedumeriri sau suspiciuni legate de o posibila sarcina, cel mai indicat ar fi sa efectuati un test de sarcina acasa sau sa consultati un medic ginecolog pentru a obtine o evaluare adecvata.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/tulburari-ale-ciclului-menstrual_1094
sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-normala-patologica-si-extrauterina_996