Mari pierderi de memorie!!!?

Tulburare schizoafectiva

Postata de Numai una cu 6 ani in urma.

Am fost diagnosticată cu tulburare schizoafectivă. Problema e că am pierderi mari memorie. Nu prea mai comunic din cauză că nu îmi găsesc cuvintele. Am insomnii și stări de anxietate. Urmez un tratament cu Trevicta 350 mg o dată la 3 luni. Din câte m-am informat, tratamentele acestea antipsihotice pot duce la pierderi de memorie. Întrebarea este: ce ar trebui să fac în acest caz? Vă rog să mă ajutați!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/memoria-si-tulburarile-de-memorie_7634