Tumora renala

Tratamente cancer

Postata de Laura13840187 cu 9 ani in urma.

In urma unui ecograf abdominal (m-a suparat bila) mi-a fost descoperita o tumoare de 2,5 cm in polul inferior al rinichiului stang. Analizele de sange au iesit perfecte. Am facut un CT...mi s-a recomandat extirparea ei....Care ar fi cele mai bune metode si cele mai sigure de extirpare? Si in care spital? Ati auzit de robotul DaVinci? Se poate efectua operatia cu el? Care ar fi costurile?
Multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Ramona Ionescu

acum 9 ani

Va sfatuiesc sa mergeti cu rezultatul examenului CT si cu imaginile, la un consult chirurgical. Medicul chirurg va poate explica ce metode de rezectie sunt. Puteti efectua consultul si in clinica noastra.

elena

acum 8 ani

Buna ziua, Laura te rog sa-mi spui daca ai rezolvat ceva cu tumora si cum , deoarece si eu sunt in aceeasi situatie.

Laura13840187

acum 8 ani

Buna Elena! Da am rezolvat-o! Am fost internata la Cluj la Spitalul Clujana, unde mi-a fost extirpate aceasta tumora laparoscopic. Acum am un an de la operatie si sunt forte bine! Nu a fost nevoie de extirparea rinichiului, doar s-a curatat tumora. Sanatate iti doresc!!

Utilizator11550124379

acum 5 ani

Bună!Cum te mai simți acum ?Urmează să mă operez și eu pt.o tumoare de 3.5cm. Multă sănătate!

Utilizator11550124379

acum 5 ani

Buna ziua!Trebuie să fac o operatie laparoscopica pt.o tumoare renala de 3.5cm.Va rog sa -mi spuneți cum vă mai simțiri după operație. Multă sănătate vă doresc! Victor.

MembruMobileApp318326

acum 4 ani

De ce natura a fost tumora?