DAOSIN?

Sindrom de alergie orala

Postata de Manu cu 9 luni in urma.

La ce interval de ore se poate lua DAOSIN? Și cât timp? Mulțumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Daosin este un supliment alimentar pe baza de diaminoxidaza, o enzima responsabila pentru descompunerea histaminei in organism. Este destinat persoanelor care sufera de intoleranta la histamina.

De obicei, Daosin se ia cu 15-30 de minute inainte de mesele principale, deoarece acest supliment ajuta la prevenirea acumularii excesive de histamina in timpul digestiei. Este recomandat sa nu se depaseasca doza zilnica recomandata, care poate varia de la o persoana la alta, in functie de severitatea intolerantei la histamina.

Cu toate acestea, este important sa consulti intotdeauna prospectul sau sa ceri sfatul unui specialist inainte de a lua acest supliment, deoarece dozele pot varia in functie de nevoile individuale si de recomandarile medicului.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Manu

acum 9 luni

Mulțumesc mult! Sănătate tuturor!