rh negativ

Sarcina

Postata de florentina20116303 cu 13 ani in urma.

am 7 saptamani de sarcina si am rh negativ primul copil are rh negativ dupa nastere nu mi sa facut anti d si inca nu am ajuns la un medicul specialist la ce riscuri sunt predispusa atat eu cat si fatul

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Conteaza f. mult ce Rh are tatal. Trebuie sa-si faca neaparat analiza. Daca este tot negativ, nu este nicio problema.

Gavrila Liliana

acum 13 ani

Buna!! Florentina ... si eu am Rh negativ .. si sotul meu il are pozitiv.. dar medicul mi-a zis ca nu este nici o problema , fiind prima sarcina .... si eu la inceput mi-am facut o mie de griji ... dar numai d-zeu stie ce se va fii .... in rest ... eu iti dores o nastere usoara si sa fiti bn amandoi :X:X pupici