probleme cu sarcina?

Sarcina

Postata de roxxana cu 13 ani in urma.

Buna seara.Sunt insarcinata in aproape 19 saptamani,iar de aproximativ 1 saptamana burtica mea ia anumite forme in partea de jos.Se umfla putin intr-o parte,devine tare ,iar peste ctv secunde dispare...Se intampla de cateva ori pe ziTotodata,am sesizat de ctv ori ca s-a intamplat imediat dupa ce am urinat..Este ceva normal?E de ingrijorat?Sunt putin speriata ac***a in vedere ca de la inceput a fost o sarcina cu probleme.Va rog o opinie.Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Este bebelusul care scoate un cot, un genunchi, un calcai... :) Ma mir ca nu ti-ai dat seama! Nu e motiv de ingrijorare. Poti sa il mangai si sa ii vorbesti ca sa se retraga. O sa fie din ce in ce mai accentuat cu timpul, pe masura ce creste. Inseamna ca bebe e maricel. Daca nu esti sigura, sfatuieste-te cu medicul tau.

roxxana

acum 13 ani

M-am gandit si la asta,numai ca erau din ce in ce mai des si ma mira faptul ca ar putea fi asa de activ fiind totusi micut.O sa consult si medicul oricum.Multumesc frumos,o zi buna

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu ce analize ai mai facut dar te-ai gandit ca poate sarcina e mai mare decat crezi? Nu stiu, emit si eu ipoteze. Oricum in proportie de 90% este ce ti-am spus eu.
Bafta multa :)

roxxana

acum 13 ani

Pai eram cu analizele si ecografiile la zi,ca sa spun asa...O sa vad ce zice si medicul.Sa speram ca e numai asta :) Multumesc frumos,numai bine