pot fii insarcinata?

Sarcina

Postata de mihacoco cu 13 ani in urma.

buna ziua
numele meu este Mihaela am 31 de ani ,in septembrie am nascut o fetita , primul copil, am avut o nastere dificila ,mi au facut anestezie in coloana,dar nu au facut cezariana ,ci m au ajutat cu forcepsul.....am avut o ruptura de gardul 3.
momentan apaltez dupa 4 luni am avut prima menstruatie fara nici un simptom inainte ,ci doar cateva dureri de spate,ma tinut o saptmana mult mai mult decat de obicei...Am avut contact sexual protejat cu prezervativul si luna acesta nu mi a mai venit am o saptaman intraziata,am facut un test de sarcina si a iesit negativ.....ce poate fii o noua sarcina?sau o dereglare....multumesc frumos o zii buna.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Atata timp cat ati folosit prezervativul si testul este negativ, sansa sa fiti gravida este aproape nula. Este probabil vorba despre o dereglare hormonala. Mai asteptati un pic si apoi consultati medicul.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

andreea

acum 10 ani

e tot cei posibil sa ai dereglari daca tia iesit testu negativ stai fara griji e posibil o dereglare