Oare sunt însărcinată ?

Sarcina

Postata de AlexandraC cu o luna in urma.

Buna am o întrebare poate mă ajutați, in ianuarie pe 15 am avut ultima menstruație luna trecută nu mi-a venit menstruația deloc, am unele dureri de burta, câteva pofte am avut, și acum câteva zile am făcut un test de sarcina prima linie este foarte roșie, iar a doua se vede dar mai slabă dar se vede foarte bine,.
Oare sunt însărcinată? Mulțumesc pentru răspunsuri!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

In cazul dumneavoastra, rezultatele testului de sarcina pot indica o sarcina in stadiu incipient. Cu toate acestea, este foarte important sa mergeti la un medic pentru o confirmare deplina. Durerea abdominala poate fi, de asemenea, un semn de sarcina, dar poate indica si alte probleme de sanatate. Mentionam ca niciun simptom sau test de sarcina nu poate confirma 100% o sarcina.
Doar consultatiile medicale si unele teste de laborator pot confirma o sarcina.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/8-semne-timpurii-ale-sarcinii_5272
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006