oare pot fi insrcinata?

Sarcina

Postata de b_girl cu 13 ani in urma.

buna.eram insarcinata si am hotarat sa fac intrerupere insa cu o zi inainte d intrerupere am avut contact sexual cu partenerul si a ejaculat in mine.e posibil sa mai raman insarcinata?stiu k spermatozoizii traiesc 3-4 zile in corpul femeii.e posibil sa traiasca si dupa o interventie chirurgicala?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil nu aveai cum sa mai ramai inca o data atunci. Insa nu inteleg totusi de ce ai mai avut contact sexual neprotejat dupa tot ce s-a intamplat. Nu erai stresata cu o zi inainte? Sper ca de la interventie timp de 6 saptamani nu ai avut contact sexual si ca apoi nu vei mai avea nici macar o penetrare fara prezervativ. O singura penetrare poate insemna o sarcina. Imi pare rau ca nu ai stiut acest lucru dinainte. Sper ca partenerul tau te iubeste indeajuns incat sa il intereseze mai mult sanatatea ta decat placerea lui.

Succes!

b_girl

acum 13 ani

tocmai la asta ne-am gandit,k nu am cum sa mai raman....insa ma tem sa nu fi ramas acolo si...sa sa s fixeze.am avut contactul tocmai pt k stiam k o lunga perioada nu s va mai intampla.totusi intrebarea mea e : este posibil ca spermatozoizii sa traiasca dupa o interventie?pt k stiu k acum sunt mai predispusa la o sarcina

Adrienne

acum 13 ani

Nu ai dece sa-ti faci griji.................un sigur lucru cred ca este aiurea,sa mergi a doua zi pt. o intrerupere, cu sperma in vagin.......este ceva jenant...........dar..........

Iuli

acum 13 ani

In principiu nu ai cum pentru ca ar fi trebuit sa ovulezi din nou iar sansa este minima (nimic nu e niciodata exclus in medicina dar totusi, sansa e infima). Nu ai precizat ce fel de intrerupere a fost dar inca o data iti spun, nu cred. Cel mai simplu insa ar fi sa faci un test de sarcina la 3-4 saptamani de la acel contact.
Si mie mi se pare complet aiurea dar in fine...nu stiu cum ai putut sa ai contact sexual in asa o situatie, cum nu erai stresata, nu iti era teama...mai aveai chef de asa ceva? O femeie trebuie sa aiba o stare psihica buna pt a avea un contact sexual... In fine.

b_girl

acum 13 ani

trebuia sa fac intreruperea pt k am mostenit o boala genetica care nu-mi permite sa fac copii.
multumesc pt raspunsuri