Menstuatie sau sarcina?

Sarcina

Postata de Stoenescu Elena Roxana cu 3 luni in urma.

Bună seara am și eu o întrebare nu mai stiu ce sa cred făcut pana. Acum 6 teste de sarcina am mai făcut și unul ieri și unul azi și toate sunt negative de aseară am sângerare și îmi curge ce poate fi sarcina sau menstruație.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Sangerarea si testele de sarcina negative ar putea indica faptul ca este menstruatie. Cu toate acestea, daca ati avut relatii sexuale neprotejate si sunteti ingrijorata de posibilitatea sarcinii, este recomandat sa consultati un medic. In unele cazuri, poate aparea o sangerare usoara in timpul sarcinii, cunoscuta si sub numele de sangerare de implantare, dar acesta este un fenomen mai putin frecvent.

Daca simptomele persista, ar fi bine sa cereti sfatul unui medic de specialitate.

Alege un medic specialist potrivit pentru tine: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cauzele-sangerarilor-anormale-care-apar-intre-ciclurile-menstruale_18645