Fata mea a născut prin cezariană și la control sau văzut resturile mari rămase ,medicul ia dat ovul?

Sarcina

Postata de Stefan Nicoleta cu 3 luni in urma.

Fata mea a născut prin cezariană și la control sau văzut resturile mari rămase, medicul ia dat ovule cu betadina pe lîngă ovule poate sa ia și un amoxicilină?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Daca a nascut prin cezariana si medicul a vazut resturi mari ramase, este posibil ca medicul sa ii fi prescris ovule cu betadina pentru a preveni infectiile. Amoxicilina este un antibiotic utilizat in tratarea anumitor infectii bacteriene si poate fi prescrisa in functie de situatie. Cel mai bine ar fi sa consultati medicul care a oferit tratamentul pentru a primi instructiuni clare si adaptate specific situatiei.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/ce-trebuie-sa-stie-orice-femeie-despre-cezariana_16725