calculul perioadei in care pot ramanea insarcinata

Sarcina

Postata de nadiafarcas cu 13 ani in urma.

anul trecut am pierdut o sarcina la 20 sapt di cauza uterului sept.am facut interventie ghirurgicala in martie si acum e ok.problema e ca am un ciclu neregulat:cand de 30 cand 33 ca apoi sa fie de 28.nu stiu cum sa calculez si in consecinta inca nu sunt insarcinata.mentionez ca la fiecare ciclu am cateva zile in care are culoarea rozalie, maronie si abia dupa 3-4 zile vine normal. multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai posibilitatea, cumpara teste de ovulatie din farmacie. Daca nu, cauta un calendar pe internet, exista site-uri speciale. (calendar ovulatie in google)

ina

acum 13 ani

Incearca acest calculator //sfatulmedicului.ro/teste-medicale/calendar-ovulatie_7

nadiafarcas

acum 13 ani

calendarele nu prea ajuta,ac***a in vedere ca ciclul meu nu este f regulat.de ex luna acetrebuit sa fiu deja la ciclu dar inca nimic.va multumesc oricum. asta ar fi

Iuli

acum 13 ani

Ba ajuta si femeile cu ciclu neregulat. Trebuie sa faci o medie intre ultimele 3 cicluri. Cauta informatii pe net, nu astepta sa ti se dea mura in gura, si vei gasi raspunsul.