Buna ziua sunt insarcina in aproape 5 saptamani?

Sarcina

Postata de Simona cu o luna in urma.

Ma numesc Simona am 38 ani,sunt insarcina în aproape 5 săptămâni,am fost la medic mia confirmat sarcina mia dar sa iau Arefarm ovule.E normal sa am secreția un pic maronie asa e de la ovule nu ca nam mai folosit,mam și speriat.Am mai citiți pe aici și am văzut ca sunt multe doamne care folosește arefarm.Sper sa fie ok nu oricum urmaresc sper sa fie bine bebe.Cand am vazut secreția mam cam speriat dar zic ca e normal,ma doare un pic burta nu rau.Dar zic ca e normal sa fie asa maroniu un pic de la ovule nam de ce sa ma sperii nu.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Aceste simptome pe care le descrieti pot fi normale in sarcina timpurie, insa oricine simte acestea ar trebui sa se sfatuiasca cu un medic.

Ovulele Arefarm sunt adesea date femeilor insarcinate pentru a ajuta la mentinerea sarcinii, in mod special la femeile cu un risc ridicat de avort spontan. Secretia maronie poate fi o reactie normala la ovule, dar poate fi, de asemenea, un semn de sangerare de implantare sau, in unele cazuri, un semn de un inceput de pierdere de sarcina. Durerea usoara de burta poate fi, de asemenea, normala, dar daca acesta se agraveaza sau este insotita de sangerare severa, ar trebui sa solicitati asistenta medicala imediat.

Pentru linistea dvs. sufleteasca, este recomandat sa faceti un consult medical pentru a verifica starea dvs de sanatate si a bebelusului.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-probleme-ce-pot-sa-apara_17618

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.