BUna am facut un test de sarcina a iesit pozitiv si cand am fost la doctor nu a. Vazut nimic?

Sarcina

Postata de Utilizator11708019777 cu 2 luni in urma.

Buna seara m a gasit de curand cu diabet

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Pot exista situatii in care testul de sarcina arata un rezultat pozitiv, dar in momentul in care ajungeti la doctor, nu se observa nicio schimbare in interiorul uterului. Acest lucru poate fi cauzat de mai multi factori, precum un avort spontan precoce, o sarcina ectopica sau un fals-positiv.

Referitor la diagnosticul de diabet, acesta necesita management constant si poate avea impact asupra sarcinii. Este esențiala monitorizarea atenta a nivelurilor de zahar din sange si alte probleme de sanatate.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/endocrinologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/cauzele-rezultatelor-eronate-ale-testului-de-sarcina_17093