Aerofagie

Sarcina

Postata de GAGI cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt insarcinata in saptamana 26 si am o problema legata de lipsa ragaitului care imi apare indiferent de ce beau sau mananc.Se instaleaza un nod in gat si nu pot sa ragai.Poate imi oferiti un tratament pentru asta.
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 13 ani

Dar nu este obligatoriu sa ragai. Ragaie numai persoanele care inghit aer cand mananca ori cele care mananca lacom. Mai ragai, dar nu neaparat, cand bei sucuri acidulate sau apa minerala. In codul manierelor elegante, este interzis ragaitul, deci nu ai nici o problema. Sanatate.

marian.stoica

acum 7 ani

Filipa ai dreptate.

Carpe Diem

acum 13 ani

Daca nodul care ti se pune in gat este foarte deranjant, poti lau un varf de cutit de bicarbonat de bucatarie cu apa sau sa bei o inghititura de apa minerala.