Test de sarcina Negativ?

Sangerari uterine

Postata de Stoenescu Elena Roxana cu 3 luni in urma.

Bună ziua am facutvtestcdecsarcina azi dar este negativ și tot sangerez și ma doare burta

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Daca testul de sarcina este negativ, dar totusi prezentati simptome precum sangerari si dureri abdominale, acestea pot indica o problema de sanatate diferita. Ar trebui sa consultati un medic specialist. Aceste simptome pot fi cauzate de diverse probleme de sanatate, precum probleme ginecologice sau digestive. De asemenea, pot fi si simptome ale unei sarcini ectopice, care necesita ingrijire medicala de urgenta.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cauzele-sangerarilor-anormale-care-apar-intre-ciclurile-menstruale_18645