Probleme cu sângerarea ?

Sangerari uterine

Postata de Erika Madaras cu 4 luni in urma.

Bună seara , de ceva timp sangerez în timpul actului sexual și după. Mai apoi am mici dureri de burtă. Țin să menționez ca am administrat o perioada logest , dar am întrerupt acest lucru și încă mi se întâmplă să sângerez. Ar putea fii ceva grav ? O să sun zilele acestea la medic. Dar pentru liniștea mea aș vrea să știu dacă o să fie o problemă gravă având în vedere faptul ca mi se întâmplă deja de ceva timp , si voi merge doar acum la doctor. Mulțumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Sangerarea in timpul actului sexual si dupa poate fi cauzata de mai multe conditii, unele mai grave decat altele. Este bine ca veti suna la medic pentru a obtine o evaluare adecvata, deoarece numai un medic va poate oferi un diagnostic corect si un tratament corespunzator.

In cazul dvs., nu pot oferi un diagnostic specific, deoarece sangerarea in timpul actului sexual poate fi cauzata de probleme precum eroziunea cervicala, infectiile cu transmitere sexuala, fibroame uterine, polipi cervicali, leiomiom uterin, precum si alte conditii. Durerea abdominala poate fi, de asemenea, asociata cu aceste probleme sau poate avea o cauza separata.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/sangerarea-dupa-actul-sexual_8790