sunt malnutrita!!!

Refluxul gastroesofagian Malnutritia

Postata de Porumb cu 15 ani in urma.

Va scriu in speranta ca cineva imi poate da o sugestie buna. Am colon iritabil si nu pot sa mananc mai nimic (sunt aproape doi ani de cand nu mananc legume, fructe, lactate). Sunt malnutrita, slabita, irascibila si nu stiu ce sa fac! Poate stie cineva, in afara de clasicele vitamine, ce as putea sa iau. Colonul imi e in vindecare, sunt mult mai bine, dar nu pot forta tocmai acum sa-l irit...Mierea este exlusa, da diaree...Rog da-ti un sfat!!!!!!!!!Poate exista batoane sau ceva cu multe calorii...

Raspunsuri (3)

Claudiu86

acum 15 ani

GEL ALOE VERA.Daca va intereseaza va comunic mai multe informatii

Porumb

acum 15 ani

Multumesc pentru raspuns! Am facut cure cu aloe vera gel. Este foarte bun, dar in perioada asta de sensibilitate imi cam da diaree...si fac acum o cura cu argila pentru gastrita...Stiu ca firma care distribuie aloe are si niste pastile/suplimente alimentare cu multe calorii, mi-a dat o data cineva, dar nu mai stiu cum se chema. Daca stiti cumva despre asa ceva, chiar m-ar ajuta. Multumesc inca o data!

asdera

acum 14 ani

Foloseste Nutridrink
e destinat malnutritiei...1kcal/ml ,6 g proteine /100 ml.
indicat in boli asociate malnutritiei(cancer/neuro/etc)