Intoleranta la dif.alimente

Refluxul gastroesofagian

Postata de adrian113 cu 15 ani in urma.

Nu suport lactoza,fructoza,car
tofii etc.daca le consum cat de putin,a doua zi dim.am stare de voma,ameteli, diaree
dureri la colon partea stanga,
mai ales dupa ce am scaun.Am
facut trat.si ptr.Helycobacter
care imi mentine ulcerul,dar fara efect.Suport numai orezul,carne sp***a fiarta sau
la gratar,morcovii fierti,oua
cateodata.Nu pot sa iau medica
mente,nici pe baza de plante.
Am facut si depresie,am si atacuri de panica!!Poate sa-mi
dea cineva un sfat??multumesc
anticipat!!

Raspunsuri (1)

andrei178

acum 15 ani

Am trecut exact prin asa ceva si iti spun cert: pana nu stii exact ce-ti intretine toate aceste stari nu ai cum sa-i cam dai de cap. Eu am fost la o clinica ce trimite pentru analize, scaunul si sange, la un laborator din Germania, singurul care face teste complete. E scump, dar eu numai asa am aflat exact la ce sunt alergica, ce am si mai ales, de acolo mi-au prescris direct tratament, nu aici , pe incercate si fara rezultat. Aproape doi ani de zile numai atat mi s-a spus ca am colon iritabil si HP, iar eu ma uscam pe picoare, stiu prin ce treci. Telefonul este 316.68.31. E decizia ta, intreaba, poate merita. Iar depresia iti va trece pe masura ce te vei reechilibra fizic. Multa sanatate!