Durere de stomac.

Refluxul gastroesofagian

Postata de george211125989 cu 15 ani in urma.

As vrea sa stiu si eu care este motivul pentru care nu pot tolera banana.oridecate ori mananc macar o gura de banana ma doare stomacul ingrozitor!care ar fi motivul caci stiu ca banana e foarte buna pentru stomac si nu numai.

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Razz,
S-ar putea ca tu sa ai ceva probleme cu stomacul. Mai bine mergi si fa-ti un control. Banana este folosita in dietele pentru regularizarea traficului intestinal deoarece are o textura fina si moale. Este singurul fruct care poate fi mancat crud fara a face rau celor suferinzi de ulcer. De asemenea, banana neutralizeaza aciditatea crescuta si reduce iritatiile, captusind peretii stomacului. Sanatate

B.3

acum 15 ani

si pe mine ma deranjeaza stomacul cand mananc banane..mi-am facut analize si am descoperit ca am gastrita cronica..medicul mi-a recomandat sa nu mananc niciodata banana pe stomacul gol ci in general dupa mesele principale.multa sanatate!